Допомога наркозалежним

Він поганий, йому не можна вірити, він безнадійний, допомогти такій людині неможливо — це лише одна сторінка суворої реальності, де доводиться жити людям, які страждають від наркотичної залежності. Страх бути викритим у вживанні заборонених речовин, засудженим і знехтуваним близькими та друзями, отримати жорстоку оцінку суспільства чи кримінальне покарання завжди переслідує, підштовхує до параної та нервових зривів. І як наслідок, до нових доз наркотичних засобів, що надходять в організм. Колесо наркотичної залежності міцно замкнене, і вибратися з його міцних тенет, подолати згубний потяг і важкий прес стигми вкрай складно. Але це чи не єдиний шанс зберегти життя, себе і стосунки з дорогими людьми.

child alcoholic parentУ сучасному суспільстві досить розвинена наркофобія, але при цьому доступ до наркотиків майже вільний. За даними ВООЗ, лише за минулий рік за лікуванням в клініки звернулося понад 18,5 мільйонів осіб. Майже 12,5 тисячам наркозалежних, на жаль, допомогти не вдалося — було надто пізно. Вони померли від отруєння психоактивними речовинами. Варто зазначити, що це тільки офіційна статистика, яка не враховує всіх випадків. 

Складна ситуація з наркоманією і в Україні. Згідно з останніми опитуваннями, приблизно 10% українців визнають, що в їхньому оточенні є особи з алкогольною чи наркотичною залежністю. Канабіс, амфетамін, солі, макова соломка, метадон, спайси, героїн, екстазі, трамадол, кокаїн — речовини, що їх респонденти зазначали в своїх відповідях на питання, які саме речовини гублять життя їхніх знайомих або родичів.

Проблема наркотичної залежності однаково близька і важлива всім, без поділу на статеву приналежність, вікові категорії, рівень забезпеченості, кількість дипломів про освіту або соціальні статуси. Як показує життя, від наркотичної залежності страждають як вихідці з незахищених верств населення, так і успішні бізнесмени або попзірки.Якщо ви стикнулися з наркотичною залежністю і потребуєте підтримки, не залишайтеся з проблемою сам на сам — ми завжди готові відгукнутися і підставити плече в непрості життєві хвилини. Отримати допомогу.

Бажаєте підтримати місію фонду і допомогти в боротьбі з поширенням наркоманії — приєднуйтеся до команди благодійників «Синій птах». Підтримати фонд.