Безпечна фармацевтична індустрія

Команда Фонду «Синій птах» працює над адвокацією необхідності змін у процесах виробництва, використання та утилізації ліків.

Йдеться про розробку більш безпечних та нетоксичних ліків. Це передбачає узгоджені дії, спрямовані на те, щоб ліки, включаючи антибіотики, виписувалися лише тоді, коли вони дійсно потрібні. А також вимагає тиску на виробників з метою скорочення фармацевтичних відходів та навчання пацієнтів безпечної утилізації ліків. Чим більше лікарських засобів потрапляє в наше середовище, тим більшої шкоди зазнають вразливі екосистеми і тим вищим є ризик розвитку стійкості лікарських засобів. Тож бездіяльність – не вихід.

Фармацевтичні залишки було виявлено в різних екологічних середовищах по всьому світу, і зростає занепокоєння з приводу шкоди, яку вони можуть завдати здоров’ю людини та навколишньому середовищу. У зв’язку з очікуваним збільшенням споживання ліків у світі, через високий попит з боку старіючого населення та загальну зростаючу залежність від лікарських засобів, фармацевтичні препарати є пріоритетною сферою з точки зору гігієни навколишнього середовища. shutterstock 1866051961

Більшість фармацевтичних відходів промислового виробництва – залишки, які не утилізуються належним чином або ті, що проходять через організм людини, – потрапляють в очисні споруди. В даний час більшість очисних споруд не в змозі повністю розкласти або утримати ці речовини, а ті, що залишилися, навіть сильно розведені, можуть потрапити в річки або на сільськогосподарські угіддя і завдати незворотної шкоди особливо чутливим організмам.

Команда Фонду «Синій птах» займається розробкою та популяризацією численних ініціатив, спрямованих на зниження шкідливого впливу залишків фармацевтичних препаратів. До них відносяться заохочення фармацевтичних компаній до екологізації їхніх виробничих методів і досягнення одностадійної утилізації, при якій ліки повністю метаболізуються в організмі і негайно розкладаються у навколишньому середовищі до нешкідливого стану, а також інформування пацієнтів про безпечні методи утилізації невикористаних або прострочених, небезпечних для навколишнього середовища лікарських засобів.