Допомога хворим на ВІЛ/СНІД

Сором, страх викриття, відчуження та засудження близькими й соціумом, дискримінація, вживання лікарських препаратів у режимі нон-стоп — постійні супутники людей, які живуть з ВІЛ-позитивним статусом. Епідемія СНІДу в останні роки менше обговорюється, проте масштаби та проблеми її анітрохи не зменшилися.snid 1

Наука створила ефективні ліки, що дозволяють пацієнтам з ВІЛ підтримувати тривалість та якість життя на рівні зі здоровими людьми. На жаль, вони коштують дорого і не завжди доступні, а вірус не здає позицій. Станом на 2020 рік у світі 1,7 мільйона дітей віком до 14 років мали ВІЛ-позитивний статус. З них тільки 54% мали можливість пройти антиретровірусну терапію, яка допомагає імунітету захищатися від смертельного вірусу і дарує шанс на життя. Загальна кількість людей у світі, які живуть з ВІЛ-статусом, — понад 37 мільйонів осіб. За 2020 рік виявлено 1,5 мільйона випадків інфікування ВІЛ, а число померлих від хвороб, пов’язаних зі СНІДом, сягнуло 680 000 людей.

Існує стійкий стереотип, що ВІЛ/СНІД — проблема, яка більше стосується країн Африки. Насправді статистика з ВІЛ-інфікування в Україні гнітюча. Не менше 1,5% українців у віці від 15 до 24 років інфіковані ВІЛ. Тільки за 9 місяців 2020 року в країні зафіксували 1802 смерті, обумовлені СНІДом, зокрема 7 смертей дітей віком до 14 років.

У кожного ВІЛ-позитивного пацієнта своя історія, часто непроста. Проте людей об’єднує прагнення бути поруч з сім’єю, проводити час із друзями, дізнаватися щось нове, просто дихати якомога довше — жити. Ми віримо, що порятунок однієї людини не змінить весь світ, але світ для цієї людини, безсумнівно, зміниться. З цією місією ми допомагаємо людям, які мають ВІЛ-позитивний статус, сміливо крокувати в новий день з належною соціальною підтримкою, психологічним захистом і якісним медичним лікуванням.

Якщо ви стикнулися з ВІЛ і потребуєте підтримки, не залишайтеся з проблемою сам на сам — ми завжди готові відгукнутися і підставити плече в непрості життєві хвилини. Отримати допомогу.

Хочете підтримати місію фонду і допомогти в боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІД — приєднуйтеся до команди благодійників «Синій птах». Підтримати фонд.