Допомога хворим на гепатит

Печінка не серце, проте від її стану, беззаперечно, залежить не тільки тривалість життя, але й сам його факт. Людина не проживе без цього органу і дня, але саме він є головною метою і жертвою гепатитів — захворювань, які супроводжуються запальними процесами в тканинах печінки. Протікати ці недуги можуть з різною інтенсивністю і швидкістю, але за відсутності належного і своєчасного лікування підсумок завжди один — цироз, рак, смерть.

gepatytЗа даними великих міжнародних досліджень, смертність від гепатитів можна порівняти з ВІЛ, туберкульозом і малярією. З кількістю інфікованих ситуація ще серйозніша — число заражених вірусними гепатитами в 9 разів більше, ніж вірусом імунодефіциту людини. Ба більше, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, лише 7% хворих на вірусний гепатит С знають про свій діагноз, а у випадку з інфікованими гепатитом В показник ще менший — лише 3% від реальної кількості пацієнтів, які потребують медичного нагляду і лікування. Що стосується України, то за оцінками, число інфікованих тільки гепатитом С становить понад 1 мільйон 300 тисяч осіб.

Ще в листопаді 2019 року Україна стала учасницею Глобальної стратегії елімінації вірусних гепатитів В і С, метою якої поставлено попередження 90% нових випадків вірусних гепатитів та проходження необхідної терапії такою ж кількістю пацієнтів і діагностування хворих без підтвердженого статусу. Програма працює, але, на жаль, через різні фактори і життєві обставини не кожен, хто потребує лікування гепатиту, отримує належний медичний догляд, доступ до ефективних лікарських препаратів або таку важливу психологічну підтримку.

Якщо ви стикнулися з таким важким і серйозним захворюванням, як гепатит, і потребуєте підтримки, не залишайтеся з проблемою сам на сам — ми завжди готові відгукнутися і підставити плече в непрості життєві хвилини. Отримати допомогу.

Хочете підтримати місію фонду і допомогти в боротьбі з епідемією гепатиту — приєднуйтеся до команди благодійників «Синій птах». Підтримати фонд.