Практики уважності майндфулнесс стали відомі в 1979 році, коли професор медицини Массачусетського університету Джон Кабат-Зінн включив їх в 8-тижневу програму по зниженню стресу MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction).
Систематична практика уважності спрямована в першу чергу на зниження стресу і підвищення психологічного благополуччя.
В результаті народилася програма MBSR, і «Клініка Зниження Стресу» при Медичній Школі Массачусетського університету. Першими учасниками програми були пацієнти з різними хронічними захворюваннями. Надалі, коло застосування розширилося, і до програми стали вдаватися люди, що переживають стрес в повсякденному житті або працюють в стресових умовах (військові, поліція, ув’язнені, медичні працівники і т.ін.).
Зараз програма MBSR офіційно визнана в якості ефективного допоміжного засобу при лікуванні величезної кількості розладів. Більше ніж 250 лікарень і клінік у всьому світі пропонують програми MBSR і їх число росте з кожним роком. Сьогодні метод викладають на медичних факультетах Стенфорду і Гарварду.
Кількість подібних програм зростає, так само як і кількість досліджень, які вивчають вплив практик уважності на особистий добробут і професійну діяльність. Вимоги до валідності досліджень з кожним роком збільшуються, роблячи їх більш точними та науково-доказовими. Очевидно, що інтеграція практик уважності має багатообіцяючі перспективи.
З огляду на те, що за останні два роки світ змінився докорінно і до загальних стресових факторів додалася пандемія, загальне психологічне благополуччя всіх верств населення суттєво похитнулося. До такого сумного результату призвели як біологічні наслідки ураження вірусом важливих нейроцентрів людини, так і необхідність жити і працювати під пресом страху за життя і здоров’я близьких, за доходи сім’ї, суттєве звуження звичних соціальних контактів через вимоги соціального дистанціювання.
В таких умовах регуляція і поліпшення психологічного благополуччя громадян стає одним із першочергових завдань для всіх, хто хоч якось може на цю ситуацію впливати.
В Україні наразі доступ до таких технологій мають тільки корпоративні замовники і це на нашу думку не є справедливим.
Благодійний Фонд «Синій птах» має на меті використання інноваційних методик поліпшення якості життя та загального благополуччя усіх верств населення як соціально вразливих, так і людей допоміжних професій, на яких покладений обов’язок піклування про соціально вразливі верстви та супроводження людей які мають особливі потреби в медичному забезпеченні чи тимчасово позбавлені повноцінного доступу до загальної медичної системи.
Спираючись на місію БФ «Синій птах» – забезпечення усіх без виключення та дискримінації рівним доступом до медичних послуг, ми прагнемо також створити ситуацію коли реально дієвими методиками та сучасними технологіями покращення якості життя матимуть змогу користуватися ті, хто найбільше цього потребує – люди хворі на хронічні хвороби, соціально обумовлені хвороби, ув’язнені та такі що знаходяться під слідством, малозабезпечені, співробітники медичних закладів, пенітенціарних установ, правоохоронних закладів, навчальних закладів, соціальних служб.