Допомога хворим на туберкульоз

10 мільйонів хворих, зокрема 465 000 — лікарсько стійкою формою, 1,4 мільйона померлих — це гнітюча статистика з туберкульозу за 2019 рік, опублікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я. В Україні проблема з цим захворюванням хоч і має менше охоплення, така ж злободенна — країна стабільно тримається в ТОП-20 держав з найвищими показниками захворюваності. Майже 18 тисяч хворих, з яких 504 — діти, 2886 померлих — така здобич мікобактерій туберкульозу в Україні тільки за 2020 рік згідно з інформацією, наданою МОЗ.

Легкі, шкіра, мозок, кістки, кишківник, очі — туберкульоз вражає будь-які органи та тканини. Збудник хвороби, палички Коха, після потрапляння в організм виводять з ладу імунну систему, утворюють вогнища запалення в тканинах і в кожній сприятливій для хвороби ситуації з новою силою атакують ослаблений організм. Атакують і руйнують, поки не вб’ють.

Щоб позбавитися туберкульозу, потрібне тривале і складне лікування. Часом цей процес займає від кількох місяців до року. Існує також форма захворювання з множинною лікарською стійкістю, за якої стандартні схеми лікування просто не працюють… Проблема боротьби з туберкульозом ускладнюється тим, що фінансування державних протитуберкульозних установ не завжди є достатнім: життєво необхідних лікарських препаратів вистачає не всім, хто їх потребує. Додатковий тягар для багатьох хворих — відсутність розуміння і психологічної підтримки в і без того непростій життєвій ситуації.

tuberkuloz 4

Туберкульоз — дуже серйозна хвороба і загальна соціальна проблема нарівні зі СНІДом. Загальна тому, що захворювання заразне і стати його жертвою може будь-хто, незалежно від професії, віку, способу життя або статусу в суспільстві. Збудник може потрапити в організм не тільки зі спермою або через рану, а й за словесного контакту, вживання зараженого м’яса або молока. Ймовірність захворіти на туберкульоз існує для кожного.

Якщо ви стикнулися з туберкульозом і потребуєте підтримки, не залишайтеся з проблемою віч-на-віч — ми завжди готові відгукнутися і підставити плече в непрості життєві хвилини. Отримати допомогу. 

Хочете підтримати місію фонду і допомогти в боротьбі з епідемією туберкульозу — приєднуйтеся до команди благодійників «Синій птах». Допомогти.